Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

         Niittyrannan ravitalli on virtuaalitalli, eli mitään EI tapahdu oikeasti

Tervetuloa Niittyrannan avajaisraveihin!

Niittyranta järjestää 26.04.2013 VRER:n alaiset avajaisravit suomenhevosille, kylmäverisille, lämminverisille sekä A- ja B-poneille tallin radalla. Osallistua saa niin kauan kunnes tulokset tulevat.
Vastuuhenkilönä toimii Milja
Tulokset arvotaan ravikoneella

Rajoitukset
- Yksi hevonen saa osallistua yhteen lähtöön / ravit
- 3 hevosta / lähtö / omistaja
- Jokaiseen lähtöön otetaan 12 osallistujaa, poikkeuksena ponilähdöt joihin otetaan rajoittamattomasti osallistujia!
- Ikärajoitukset: lv 2-12v, kv/sh 3-15v, ponit 3-18v
- Huom! Lähtöjä ei ryhmitetä, vain ensimmäiset pääsevät mukaan! (poikkeuksena ponilähdöt)

Osallistuminen
Osallistumiset sähköpostiin miljuska@live.fi otsikolla VRER1 muodossa
lähtö nro
ikä skp Hevosen nimi / kuski (seura) ennätys --
Kuski ei ole pakollinen

Lähdöt
(täydet lähdöt poistetaan listasta)

Osallistujat
1. ryhmäajo 2v lämminveriset 1600m (11/12) TULOKSET
1. 2v o Coffeetogo / Aleksi (SS) 17,3 -- 1.21,0aly (900v€)
2. 2v o King of the Legion / (HiiS) 21,5 -- 1.21,3aly (450v€)
3. 2v o Highway North / Mika (North) ei.en -- 1.22,9aly (300v€)
4. 2v o Spoiler / (HiiS) 23,5 -- 1.23,4aly (200v€)
5. 2v t Half Penny Roth / Leevi (North) ei.en -- 1.25,4aly
6. 2v t Art Escadamnia / (MM-R) ei en. -- 1.25,9aly
7. 2v t La Loteria / (MM-R) ei en. -- 1.26,4aly
8. 2v o Darkness / Stacy (Niittyranta) 20,6aly -- 1.26,5aly
9. 2v t Mind Over Matter Ace / reibili (DS) 19,0ly -- 1.27,4aly
2v o Hooray North / Hannu (North) ei.en -- hlo
2v o Arriére Coureur / (HiiS) 24,7 -- hlo

2. ryhmäajo 1.21,0 ja hitaammat sekä ennätyksettömät lämminveriset 1600m (1/12) TULOKSET (juostu rutiinina)
1. 6v t Perfect Donna / Tommi (Niittyranta) 21,7ake -- 1.21,3aly (50v€)

3. ryhmäajo 1.18,0-1.20,9 aikaiset lämminveriset 2100m (4/12) TULOKSET
1. 3v t Pizazz / Aleksi (SS) 18,8 -- 1.18,2ake (1 500v€)
3v t Galaxy North / Leevi (North) 18,3 -- k
3v o Giuseppe North / Mika (North) 18,0 -- hll
4v t Deanora Derby / Hannu (North) 18,3 -- hll

4. ryhmäajo 1.16,0-1.17,9 aikaiset lämminveriset 2100m (4/12) TULOKSET
1. 4v o Hobgoblin AGR / Mika (North) 17,4 -- 1.17,6ake (2 000v€)
2. 4v o Fangoso North / Leevi (North) 17,2 -- 1.17,7ake (1 000v€)
3. 3v o Superme Raiso / Emilia (RR) 16,0 -- 1.18,1ake (850v€)
3v o Pride Flirt / Mila (RaPu) 1.16,3 -- hll

5. ryhmäajo 1.14,0-1.15,9 aikaiset lämminveriset 2100m (12/12) TULOKSET
1. 6v t Festival Wind North / Nilluri (MystC) 14,1ake -- 1.14,1akex (3 000v€)
2. 5v o MF Dakota / Mikael (MystC) 14,9ake -- 1.14,2ake (1 500v€)
3. 5v o Creeping Gloom / Mika (North) 15,1 -- 1.14,2akexx (1 350v€)
4. 8v t Frostbite / Emilia (RR) 14,0 -- 1.14,4ake (1 250v€)
5. 5v t Passiod Sarqy / Mila (RaPu) 1.14,9 -- 1.14,5akexx
6. 3v o Cry Me a River / Mari P. (Sura) 15,6ke -- 1.14,6ake
7. 5v o Ensio North / Hannu (North) 14,3 -- 1.15,2akexx
8. 4v o Tovarishch Krasznyi / Pertti J. (Sura) 14,1ke -- 1.15,5ake
9. 5v t Gilda North / Veeti (MystC) 14,1ake -- 1.16,0ake
10. 4v o Call Me Idiot Duán / Mila (RaPu) 1.14,2 -- 1.16,2ake
11. 5v t Melodyline Jazz / Leevi (North) 14,1 -- 1.18,3ake
12. 4v t Araneidan Ros / Menchi (HäRa) 1.15,3 -- 1.19,4ake

6. ryhmäajo alle 1.13,9 aikaiset lämminveriset 2100m (5/12) TULOKSET
1. 7v o Acton North / Leevi (North) 12,5 -- 1.12,3ake (3 500v€)
2. 4v t Zannochka / Santeri M. (Sura) 12,6akexx -- 1.12,4ake (1 250v€)
3. 6v o Deadline Jazz / Emilia (RR) 10,3 -- 1.13,1akexx (1 100v€)
4. 5v o Hot Shot Ace / Mari P. (Sura) 13,4ke -- 1.13,7ake (1 000v€)
5. 7v o Just For Jett / Mika (North) 11,7 -- 1.13,9ake

7. ryhmäajo 3v kylmäveriset 1600m (12/12) TULOKSET
1. 3v o Maissimysteeri / Emilia (RR) 35,5 -- 1.32,3aly (600v€)
2. 3v o Vilkku / Tommi (Niittyranta) ei enn. -- 1.36,0aly (300v€)
3. 3v o Tohina / Aleksi (SS) 35,2 -- 1.36,2aly (150v€)
4. 3v t Riettaan Vainon Pöly / Menchi (HäRa) 35,0ly --1.37,0aly (50v€)
5. 3v o Tuhlaajapoika / (HCT) 1.32,6 -- 1.37,8alyx
6. 3v o Venttiseiska / MM-R) ei en. -- 1.38,0alyxx
7. 3v t Raja-Miserella / (MM-R) ei en. -- 1.39,9aly
8. 3v t Alegren Usvasilmä / (HiiS) 1.34,8 -- 1.40,1aly
9. 3v t Omenanta / (MM-R) ei en. -- 1.40,2aly
10. 3v o Uhkapeluri / (HCT) 1.31,9 -- 1.41,2aly
11. 3v t Tulenvire / Mika (North) ei en. -- 1.42,0aly
12. 3v t Purnin Kipuna / Leevi (North) ei en. -- 1.43,0aly

8. ryhmäajo 1.35,0 ja hitaammat sekä ennätyksettömät kylmäveriset 1600m (7/12) TULOKSET
1. 4v o Mystin Hulmuri / Mikael (MystC) 39,2ke -- 1.38,0alyxx (950v€)
2. 4v o Likan Hurmo / Milja (SuSi) 36,6ake -- 1.39,1aly (425v€)
3. 4v o Iki-Turo / Veeti (MustC) 37,8ake -- 1.39,4aly (275v€)
4. 5v o Aikova Sisu / Mika (North) 38,6 -- 1.39,7alyxx (175v€)
5. 5v o Luikas / Leevi (North) 38,1 -- 1.39,9alyxx
6. 6v t Tulitar / Stacy (Niittyranta) 35,8ake -- 1.40,6aly
7. 4v t Litan Akira / Nilluri (MystC) 39,5ke -- 1.41,3alyxx

9. ryhmäajo 1.30,0-1.34,9 aikaiset kylmäveriset 2100m (12/12) TULOKSET
1. 5v o Ilon Salama / Birgitta (Niittyranta) 30,4ke -- 1.31,2akex (1 500v€)
2. 5v t Kekan Liekki-Neito / Nilluri (MystC) 33,8ake -- 1.31,3ake (750v€)
3. 5v t LR's Mieletön Inka / Mila (RaPu) 1.31,5 -- 1.31,7ake (600v€)
4. 7v o Donastian Hirviö-Poika / Jannica (APR) 31,0 -- 1.31,9ake (500v€)
5. 6v t Ellan Sini / Daniela (Niittyranta) 34,0ake -- 1.32,2ake
6. 4v t Iki-Ipana / Mila (RaPu) 1.30,0 -- 1.32,5ake ep
7. 9v o Ilmori / Aleksi (SS) 30,9 -- 1.32,6ake
8. 4v t Savimaan Sara / Mila (RaPu) 1.34,6 -- 1.32,9ake
9. 5v o Koolar / Ricky (HCT) 32,9ke -- 1.33,0ake
10. AH Vindtroll / (HiiS) 1.30,5 -- 1.33,7akex ep
11. 4v t A.D. Elvin Estelle / Joanna (Adina) 33,5 -- 1.34,1akexx
12. 4v t Myrsky Mimmi / Leevi (North) 30,0 -- 1.35,4ake

10. ryhmäajo 1.25,0-1.29,9 aikaiset kylmäveriset 2100m (10/12) TULOKSET
1. 4v o M.L. Siro-Aatos / Joanna (Adina) 29,4 -- 1.28,0ake (2 250v€)
2. 7v t Kekan Fortuna / Leevi (North) 27,0 -- 1.28,1ake (1 125v€)
3. 5v o Borqye RA / Mila (RaPu) 1.27,6 -- 1.28,1akexx (975v€)
4. 5v o Piirron Loitsu / Milja (SuSi) 27,4ke -- 1.28,1ake (875v€)
5. 7v o Ravilan Välähtikö? / Emilia (RR) 29,4 -- 1.28,9ake
6. 6v t Tosi-Liinu / Mika (North) 29,4 -- 1.29,4ake
7. 9v o Ruususen Franksiz / Jannica (APR) 27,2 -- 1.29,6ake
6v o Ransu Rohkea / Hannu (North) 29,4 -- hll
9v t Elviira / Elli (Adina) 27,0 -- hll
5v  o Salaman Hiski / TA (RaTu) 27,3ke -- hyl xx
5v o Tontun Töppänä / Mila (Rapu) 1.25,1 -- hll

11. ryhmäajo alle 1.24,9 aikaiset kylmäveriset 2100m (5/12) TULOKSET
1. 8v t Rallin Raiku / Leevi (North) 20,4 -- 1.22,2ake (3 500v€)
2. 9v o Unohtumaton / Mikael (MystC) 21,8ke -- 1.23,3ake (1 250v€)
3. 6v t AH Hallatar / Nilluri (MystC) 24,1ake -- 1.23,3ake (1 100v€)
4. 6v t Notaari / MK (RaTu) 23,8ake -- 1.24,3ake (1 000v€)
5. 7v o Hertta Soturi / HT (RaTu) 23,7aly -- 1.24,4akexx

12. ryhmäajo A-poneille avoin 1100m TULOKSET
ryhmä 1
1. 4v o Chocolite / Stacy (Nittyranta) 3.18,6ly -- 3.10,1aly (250v€)
2. 14v t Kielometsän Selena / Sarah (KGR) 3.15,7 -- 3.10,9alyx (125v€)
3. 6v t Haylin's Jillan / Mila (RaPu) 3.12,5 -- 3.12,3alyxx (105v€)
4. 5v t Miss Marian / Birgitta (Niittyranta) 3.15,7ly -- 3.13,6aly (95v€)
5. 5v t Brunt Nila / Reetta (MystC) 3.04,7aly -- 3.14,6aly
6. 4v t SB Aarnisointu / Ella (SS) ei enn. -- 3.15,4alyxx
7. 4v o SB Ralliukko / Klara (MystC) 3.05,5aly -- 3.15,4aly
8. 16v t A.D. Moonlight Shadow / Sanna (Adina) ei enn. -- 3.16,7aly
9. 17v o A.D. Mountain Man / Masa (Adina) ei enn. -- 3.16,9aly
10. 4v o Spooky Holiday / Ricky (HCT) 3.27,4 -- 3.17,0aly
16v o A.D. Magnificient Rock / Melina (Adina) ei enn. -- hlo
3v o Darth Vader I.F. / Huttis (KGR) 3.30,8 -- hpl

ryhmä 2
1. 5v o Taikatempun Sirius / Oona (CAR) 2.54,2 -- 2.50,6aly (250v€)
2. 4v o Tuiskulan Taavetti / Mila (RaPu) 2.47,1 -- 2.52,3aly (125v€)
3. 5v t A.C. Carolinnea / Loviisa (MystC) 2.46,3ly -- 2.52,4aly (105v€)
6v t Åhltorps Mynte / Taru Koivula (KR) 2.54,4 -- hll
3v t Viktoria / (HiiS) 2.50,7 -- hll

13. ryhmäajo B-poneille avoin 1609m TULOKSET
ryhmä 1
1. 4v t Midsommar Månsken / (HiiS) 2.20,2 -- 2.20,0aly (250v€)
2. 4v o Benedikt / Mila (RaPu) 2.22,9 -- 2.21,5aly (125v€)
3. 7v t A.D. Sugar Me Sweet / Senni (Adina) ei enn. -- 2.21,6aly (105v€)
4. 4v t Hopearinteen Angeline / Milja (SuSi) ei enn -- 2.22,4aly (95v€)
5. 6v t A.D. Dreamer's Different Kind of Lady / Kiira (Adina) ei enn. -- 2.22,7aly
6. 4v o Vien Jabba the Hutt / Mila (RaPu) 2.21,3 -- 2.22,9aly
7. 6v o A.D. Lyffs Leonard / Leo (Adina) ei enn. -- 2.23,5aly

ryhmä 2
1. 5v t Toy's Ferarella / Klara (MystC) 58,5ly -- 2.21,7aly (250v€)
2. 4v o Sweedy's Karl / Oona (CAR) 2.14,9 -- 2.24,3aly (125v€)
3. 5v t Språkliga / Ella (SS) 2.18,1 -- 2.26,2alyxx (105v€)
4. 3v o Aston LAC / Nilluri (MystC) 2.07,2ly -- 2.26,2aly (95v€)
5. 4v t Donnatar SWE / Mila (RaPu) 2.19,2 -- 2.26,4aly
6. 5v t Toy's MayDay / Aino (SS) 2.15,4 -- 2.26,9aly
7. 4v o Trouble Maker / (HiiS) 2.15,6 -- 2.27,9aly

©2018 Niittyrannan ravitalli - virtuaalitalli - suntuubi.com